حضور شرکت رایمون سورین در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

حضور شرکت رایمون سورین در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

دست اورد ها

در آخرین روز برگزاری اولین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، شش تفاهم نامه بین شرکت‌های تولیدکننده و دانش بنیان ایرانی با پتروشیمی کارون منعقد شد

در این نمایشگاه : پتروشیمی کارون با شرکت رایمون سورین پارت با موضوع مهندسی معکوس و ساخت قطعات پمپ های مگنت ‏Klaus ‎Union، همچنین با پنج شرکت دیگر تفاهم‌نامه ‏همکاری امضا کرد.‏

حظور شرکت رایمون سورین پارت در نمایشگاه پتروشیمی
حظور شرکت رایمون سورین پارت در نمایشگاه پتروشیمی

همچنین به نقل از مدیر عامل پتروشیمی کارون
تا پایان 1400 کارون جشن ‏خودکفایی می‌گیرد


مدیرعامل پتروشیمی کارون برگزاری نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی را بینظیر عنوان کرد و گفت:
این رویداد مصداق بارز حمایت از تولید داخل است و ثمره این نمایشگاه 10 تا 15 درصد افزایش استفاده از توان داخلی در صنعت پتروشیمی خواهد بود.

علیرضا صدیقی زاده، اظهار داشت:
هر سال از سوی رهبر معظم انقالب برای بهبود و توانمندی اقتصاد و تولید نامگذاریهایی صورت گرفته است اما متاسفانه این نامگذاریها عمدتا به سوی عملیاتی شدن نرفته و بیشتر در حد شعار باقی مانده، اما برگزاری رویداد حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی مصداق کاربردی کردن فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید است.
وی تصریح کرد:
در کشور ما توانمندیهای فراوان علمی وجود دارد اما به دلیل اینکه رابطه صنعت و دانشگاه و مراکز علمی رابطهای نزدیک و کاربردی نیست نه مراکز علمی و شرکتهای تولید کننده و دانش بنیان از نیازهای واقعی صنعت مطلع هستند و نه صنعت از میزان توانمندی علمی و عملی مراکزعلمی و شرکتهای دانشبنیان و تولیدکنندگان داخلی.
مدیرعامل پتروشیمی کارون تاکید کرد:
این نمایشگاه این فرصت را برای ما فراهم کرد که هم نیازهای خود را عرضه کنیم و هم از توانمندی شرکتهای دانش بنیان و تولیدکننده داخلی برای رفع این نیازها مطلع شویم و معتقدم حاصل برگزاری این نمایشگاه افزایش ده تا پانزده درصدی استفاده از توان داخلی در مجموعه شرکتهای هلدینگ خلیج فارس است.
صدیقی زاده با بیان اینکه پتروشیمی کارون برای تامین نیازهای خود در حدود 90 درصد از توان داخلی استفاده میکند، گفت:
پیشبینی میکنیم تا پایان سال 1400 ده درصد باقیمانده هم از توان داخلی استفاده شود و بتوانیم تا پایان سال ۱۴۰۰ جشن خودکفایی را هم در حوزه مکانیکال و هم در حوزه شیمیایی بگیریم. وی همچنین به انعقاد شش تفاهم نامه با شرکتهای تولیدکننده داخلی و دانش بنیان در اولین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در روز آخر این نمایشگاه اشاره و خاطر نشان کرد: این تفاهمنامه ها در حوزههای کاتالیست، مواد شیمیایی و تجهیزات مکانیکی بود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتماالنبیا افزود:
این قرارگاه دربخش فنی و مهندس ی توسعه زیرساختها موفقیت های بزرگی کسب کرده است، این قرارگاه هیچگاه رقیب بخش خصوصی کشور نیست، بلکه چتر حمایتی روی این بخش گشوده است.

پتروشیمی 1
حضور شرکت رایمون سورین در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی 6
پتروشیمی 4
حضور شرکت رایمون سورین در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی 7
پتروشیمی 2
حضور شرکت رایمون سورین در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی 8
پتروشیمی 3
حضور شرکت رایمون سورین در نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی 9
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + چهار =